Tanulmányi verseny 2021-2022

2022.03.22.

 

Energiakaland városi környezetvédelmi vetélkedő

 

Iskolánk csapata 1. helyen végzett.

 

A csapat tagjai:

Kocsis Márk 8.b,

Tamás Kristóf 8.a,

Tamás Zoltán 8.a osztályos tanulók.

 

Felkészítő tanár: Totyikné Borbély Gabriella

 

Gratulálunk a csapat minden tagjának és a felkészítő pedagógusnak!

Szép Magyar Beszéd

 

 

Remekül szerepeltek iskolánk énekesei a Bárdos Lajos Általános Iskolában megrendezett járási népdaléneklési versenyen. A szerdai megmérettetésen három korcsoportban több mint hetven gyerek mutatta meg tudását szóló és csoportos kategóriában. A verseny során a diákoknak egy három dalból álló népdalcsokrot kellett előadniuk.

 

A 7-8. osztályosok között Nagy Lili Janka (7.a) első helyezést ért el (felkészítője: Erdei Gyuláné),

 

a 6-7. osztályosok szólistái között Győry Petra (6.b) második lett (felkészítő: Erdei Gyuláné),

 

a legkisebbek között két negyedikes csoportunk is színvonalas produkcióval képviselte iskolánkat.

 

A Rozmaring csoport tagjai: Kis Rebeka, Deák Eliza, Katona Vivien, Rákóczi-Rétyi Aliz, Nagy Regina,

Bulatova Lialianna (4.a)

 

A Tiszavirág csapat tagjai: Zubó Réka, Menyhárt Sára, Hullár Nikolett, Kovács Lelle, Sléder Sztella( 4.b)

 

Felkészítőjük: Nagy Bálint László.

 

Szeretettel gratulálunk az eredményekhez minden versenyzőnek és felkészítő pedagógusnak!

 

 

képek

Szép Magyar Beszéd

 

 

 Kiváló teljesítményt nyújtottak diákjaink a Pávai Vajna Általános Iskola által idén is megszervezett

Kazinczy Ferencre emlékező Szép Magyar Beszéd versenyen. A kétfordulós megmérettetésen először egy szabadon választott szöveget, majd egy ismeretlen írást kellett felolvasniuk a versenyzőknek.

 

Iskolánkat képviselték: Szöllősi Izabella és Zsigmond Eszter (6. b), Varga Sára (7. b), Varga Luca (8. a)

 

Az 5-6. évfolyamosok kategóriájában Szöllősi Izabella a 2., Zsigmond Eszter az 1. helyen végzett. (Felkészítőjük: Kunkli Nóra)

 

A 7-8. osztályosok kategóriájában Varga Luca a 3. helyen végzett. (Felkészítője: Erdei Gyuláné)

 

Minden versenyzőnek és felkészítőnek szívből gratulálunk!

 

 

képek

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

 

 

   

 

 

A novemberben hagyományosan megrendezett Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen az Alex és a lányok elnevezésű csapat az előkelő III. helyezést érte el.

 

A csapat tagjai:

Bohutinsky Alexander,

Nagy Lili Janka,

Szolánszky Bernadett,

Tóth Petra

 

Felkészítő pedagógus: Kunkli Nóra

 

Szeretettel gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

SIKEREINK A BOLYAI ANYANYELVI CSAPATVERSENYEN

 

Szinte már hagyományosan magas számú csapattal vettünk részt ebben a tanévben is a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján. A 3. osztálytól 7. osztályig minden évfolyamon több csapattal is versenybe szálltunk.

 

Nagy örömmel és büszkeséggel osztom meg az elért eredményeinket:

 

3. osztályosok

Lőrinc Petra, Pántya Dávid István, Ungai Anna, Pala Lili 8. helyezés

Szabó László, Tóth Fanni, Kovács Álmos Longável - Bíró Adina 10. hely

Elek Zsolna, Csontos Sára, Bukoveczky Tamás, Szabó Lili Anna 29. hely

Mátrai Péter, Kerezsi Nóra Lili, Horváth Botond, Sándor Dóra 37. hely

Stach Abigél, Nagy - Váczi Kristóf, Silye Kitti, Tóth Olivér 38. hely

 

4. osztályosok

Sléder Sztella, Szilágyi László, Tőke Zoé, Vida Zsófia 10. hely

Hosek Hunor, Nagy Sámuel László, Papp Krisztián,

Kulakova Szofia  34. hely

 

5. osztályosok

Jenei Zsófia, Nagy Luca Dorka, Póser Lia, Baranyi Ákos 10. hely

Cseke Lili, Faludy Dorina Amanda, Kovács Luca

Szabó Mercédesz Lorena  39. hely

Csernyik Levente, Koba Ákos Bendegúz, Radics Márk

Schmiedt Marcell Tamás  50. hely

 

6. osztályosok

Csabai Ábel, Bohutinsky Elizabet, Harmati Máté, Ungai Zoltán  36. hely

Sándor Hanna, Szalai Lili, Zsíros Dorka  38. hely

 

7. osztályosok

Bergmann Hanna Laura, Szabó Vivien Beatrix, Szabó Zsófi

Varga Sára Lili  21. hely

Hegedűs Zsófi, Kovács Fanni Nikolett, Nagy Orsolya

Gönczi Hanna  22. hely

 

A MEGYE 3. HELYEZETT CSAPATÁNAK TAGJAI:

BOHUTINSKY ALEXANDER

TÓTH PETRA

NAGY LILI JANKA

SZOLÁNSZKY BERNADETT 3. HELY

 

Gratulálunk valamennyi résztvevő diákunknak és köszönöm a felkészülésüket segítő kollégáim -  Erdei Eszter, Harsányiné Tóth Tímea, Kiss Andrásné, Komán Bernadett,  Kunkli Nóra, Szabóné Juhász Emese - munkáját.

                                                                                           Kiss Andrásné mkv.

Copyright © 2014 Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola